Hakkımızda

2007 yılında yola çıkarken, ajansımıza isim olarak Penguen’i uygun gördük. Bu küçük şirin dostumuz, 7 yıl boyunca bize şans getirdi, hafızalarda yer edinmemizi sağladı. 2014’e geldiğimizde ajansımızın ve işlerimizin büyüdüğünü gördük. Bu durumdan cesaret aldık ve hedeflerimizi de büyüttük. Daha büyük işler yapma ve daha geniş kitlelere ulaşma yolunda öncelikle adımızın değişmesi gerektiğine karar verdik. Ekip olarak çok sayıda isim üzerinde kafa yorduk. Günlerce düşündük, konuştuk ancak bir sonuca varamadık. Bir anlamda kendi söküğümüzü dikemiyorduk. “Şu kadar kişiyiz, kendimize bir isim bulamıyorsak kapatalım darabayı gidelim” diye çıkıştı bizim ajans başkanı. Bu çıkış herkesin zihninde aynı ışığı yaktı.

2015 başıydı…

Penguen, yeni bir döneme Daraba açtı. Artık Daraba’yız. Yepyeni fikirlerin tasarlandığı güzel işlerde buluşmak dileğiyle.

Neler yaparız?

Daraba şimdi yeni adı ile kalitesinden ödün vermeden yaratıcılık, tutku ve mesleğine saygı kriterlerini göz önünde bulundurarak çalışmaya devam ediyor. “Kusursuz Reklam Ajansı” olmanın gereklerine ve altyapısına sahip olan Daraba, müşterilerine, prodüksiyon, strateji, yaratım, grafik, event, uygulama, sosyal medya yönetimi, web tasarımı, müşteri ilişkileri, medya planlama-medya satınalma, dijital medya ve halkla ilişkiler hizmetlerini bir arada vermektedir.