Forum Trabzon Karadeniz Müzikleri Festivali

Forum Trabzon Karadeniz Müzikleri Festivali

Forum Trabzon tarafından bu yıl Daraba tarafından ilk kez gerçekleştirilen Karadeniz Müzikleri Festivali’nin finali yapıldı. Festival kapsamında düzenlenen en iyi yorum dalında ses yarışmasının birincisi de belli oldu.

Karadeniz Müzikleri Festivali yarışması performansları ile devam etti. 500 üzerinde yapılan başvurular neticesinde birinci Canan Hazal Erkek, ikinci Irmak Kaya olurken üçüncülüğe ise Özge Özdolanay oldu. Gecede ayrıca finale kalan yarışmacılardan jürinin belirlediği Oğuzhan Uzun Kazım Koyuncu Anma Özel Ödülü sahibi oldu.

Yapılan ödül töreninden sonra sahneye, Karadeniz müziğinin sevilen ismi ve ayrıca jüri adaylarından Resul Dindar çıktı. Festivale gelen kişileri Karedeniz şarkıları ile coşturan Dindar, “Karadeniz’de festival tadında böyle bir yarışmanın yapıldığını daha önce duymamıştım, dahil de olmamıştım. Forum Trabzon’a bu kapsamda teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan arkadaşlar ile aynı coşkuyu yaşadım. Finalistlerle aynı sahneyi paylaştığım için de ayrıca mutluyum” diye konuştu.